{1 - 24} GriGri
{25 - 49} VerdeVerde
{50 - 499} AlbastruAlbastru
{500 - 4999} PortocaliuPortocaliu
{5000 - 24999} RosuRosu
{25000+} NegruNegru

Te rog confirma ca doresti sa raportezi asta pentru a fi verificat de un administrator.


Amplasare necorespunzatoare indicator

Buna ziua,
Ma numesc Androne Mihaita si locuiesc in cart M.14, str. Stadionului, Bl. C, Ap.3 In anul 2019 a fos amplasat un indicator de sens unic pe strada (nu are nume ) ce face legatura cu complexul de servicii comunitare nr.2 (in spatele celor 4 blocuri A,B,C si D din spatele Filatura. Aceast indicator creaza urmatoarele inconveniente:
– masinile parcate in spatele celor 3 blocuri trebuie sa faca un ocol pana in capatul autobizelor 7 si 8 sau pana la Jandarmerie
– masinile care ies din Complexul de Servicii Comunitare sunt obligate sa efectueze multiple manevre pentru a intoarce cca 180 grade.
Avand in vedere cele semnalate dar si faptul ca de la stra principala si pana la Complexul de SErvicii Sociale nr. 2 strada este indeajuns de lata va rog sa interveniti pentru ca pe portiunea mentionata (cca 20 metri) circulatia sa fie cu dublu sens(fie amplasarea unui indicator aditional sub sensul unic cu 20m, fie mutarea acestuia dincolo de poarta Complexului de Servicii nr. 2 unde strada intr-adevar se ingusteaza



Confirma ca nu vrei alerte prin email pentru sesizarea ta.


1 Raspuns

Vom analiza situatia si vom decide in cadrul Comisiei de Siguranta Rutiera !
Va multumesc !

Confirma ca doresti sa alegi acest raspuns ca fiind "Cel mai bun raspuns" la sesizarea ta.


Doar Primarul poate raspunde acestei sesizari.

Membru existent, Autentificare
Nu esti membru inca? Inregistrare

BUZĂU – FAPTE ȘI CIFRE

5 iunie 2016 – 5 iunie 2020

Primarul Municipiului Buzău Constantin Toma

BUZĂU - FAPTE ȘI CIFRE,5 iunie 2016 - 5 iunie 2020Constantin Toma, Primarul Municipiului Buzău

Publicată de Constantin Toma pe Joi, 4 iunie 2020

Cauta sesizari