{1 - 24} GriGri
{25 - 49} VerdeVerde
{50 - 499} AlbastruAlbastru
{500 - 4999} PortocaliuPortocaliu
{5000 - 24999} RosuRosu
{25000+} NegruNegru

Te rog confirma ca doresti sa raportezi asta pentru a fi verificat de un administrator.


Beton varsat

Buna ziua d-le primar, astazi la intersectia strazilor Dorobanti cu Aleea Sporturilor, pe sensul de mers spre Alexandru Marghiloman, un sofer iresponsabil a „pierdut” niste beton pe partea carosabila, lasand o dara considerabila. Va rog sa dispuneti masuri impotriva unor astfel de iresponsabili. Multumesc!



Confirma ca nu vrei alerte prin email pentru sesizarea ta.


1 Raspuns

In urma verificarilor efectuate de politisti locali din cadrul serviciului de specialitate in data de 26.11.2018, acestia au constatat ca la intersectia strazii Dorobanti cu Aleea Sporturilor, pe carosabil se afla o cantitate foarte mica de beton. Conducatorul auto a fost identificat si avertizat conform H.C.L. nr.326/2017, art.3, lit.B – b) „murdarirea cailor publice cu orice fel de materiale : balast, mortare, noroi, betoane, deseuri sau alte materiale, precum si cu produse agricole”.
Va multumesc !

Confirma ca doresti sa alegi acest raspuns ca fiind "Cel mai bun raspuns" la sesizarea ta.


Doar Primarul poate raspunde acestei sesizari.

Membru existent, Autentificare
Nu esti membru inca? Inregistrare