{1 - 24} GriGri
{25 - 49} VerdeVerde
{50 - 499} AlbastruAlbastru
{500 - 4999} PortocaliuPortocaliu
{5000 - 24999} RosuRosu
{25000+} NegruNegru

Te rog confirma ca doresti sa raportezi asta pentru a fi verificat de un administrator.


Loc de joaca desfiintat

Buna ziua! As vrea sa stiu de ce a fost desfiintat spatiul de joaca de pe strada Tunel, dintre blocuri. Era si un mic spatiu verde acolo, care acum este incalecat de masini si napadit de gunoaie. Si, de asemenea, as vrea sa se faca ceva si cu toaleta asa zis ecologica, tot de pe strada Tunel, amplasata in spatele fostei bai comunale. E un miros insuportabil acolo, si un focar de infectie. Va multumesc.



Confirma ca nu vrei alerte prin email pentru sesizarea ta.


1 Raspuns

Locul de joaca s-a desfiintat datorita faptului ca aparatele erau deteriorate.
S-a amenajat un loc de joaca in apropiere (Hotel Coroana).
Toaleta ecologica este igienizata.
Zona adiacenta a acesteia este insalubra, fapt pentru care am solicitat SC RER SUD SA masuri de spalare periodica.
In ceea ce priveste parcarea si spatiul verde, acestea necesita o reconfigurare si amenajare, pe care o avem in vedere in viitorul apropiat.
Va multumesc !

Confirma ca doresti sa alegi acest raspuns ca fiind "Cel mai bun raspuns" la sesizarea ta.


Doar Primarul poate raspunde acestei sesizari.

Membru existent, Autentificare
Nu esti membru inca? Inregistrare

Gânduri pentru Noul An!

Gânduri pentru Noul An!

Publicată de Constantin Toma pe Luni, 14 ianuarie 2019

Raport 2 ani de mandat Primar Buzau

Cauta

Raspunsuri recente