{1 - 24} GriGri
{25 - 49} VerdeVerde
{50 - 499} AlbastruAlbastru
{500 - 4999} PortocaliuPortocaliu
{5000 - 24999} RosuRosu
{25000+} NegruNegru

Te rog confirma ca doresti sa raportezi asta pentru a fi verificat de un administrator.


Pentru danalexa

Scuze că intervin!
Locul menționat, folosit ca parcare de unii, el de fapt fiind spațiu verde, aflat în proximitatea blocului, nu aparține proprietarilor din bloc și nu se plătesc taxe impozite pentru acesta. Plătim doar pentru terenul de sub bloc, nouă revenindu-ne doar acea centură de beton din juru blocului, lată de 80-100 cm. Spațiul verde din jurul blocului, în general, aparține domeniului public și este administrat printr-o societate de primărie, care nu ar trebui să permită depozitarea/parcarea autoturismelor, ci ar trebui să ia măsuri pentru interzicerea acestui lucru, cu obligarea celor ce și-au amenajat, pe cont propriu, astfel de parcări, peste care s-au făcut stăpâni, întrucât pe un loc de parcare din parcarea de reședință, pot parca și alte mașini în intervalul orar 07.00 – 16.30, dar pe un astfel de loc improvizat ilegal, cel care l-a creat se crede stăpân absolut și dacă vede altă mașină lăsată acolo chiar și pentru scurt timp, vede negru în fața ochilor, mergând până la măsuri extreme. Astfel de cazuri sunt și în alte locuri din orașul nostru și nimeni nu ia nicio măsură.
Scuze pentru intervenție, dar am fost într-o situație similară. Poate de data acesta se va rezolva ceva…



Confirma ca nu vrei alerte prin email pentru sesizarea ta.


Nici un raspuns

Doar Primarul poate raspunde acestei sesizari.

Membru existent, Autentificare
Nu esti membru inca? Inregistrare