{1 - 24} GriGri
{25 - 49} VerdeVerde
{50 - 499} AlbastruAlbastru
{500 - 4999} PortocaliuPortocaliu
{5000 - 24999} RosuRosu
{25000+} NegruNegru

Te rog confirma ca doresti sa raportezi asta pentru a fi verificat de un administrator.


Pepeniada contiuna si in plina pandemie !

Buna seara, domnule primar !
Va sesizez aceeasi problema ca si acum un an ,cu riscul de am-mi raspunde ca pepenii sunt buni pentru sanatate.Nu am nimic impotriva acestor oameni care trebuie sa si vanda pepenii, nu am nimic impotriva lor atat timp cat comporta o atitudine civilizate si in comformitate cu legea.Acum o sa mi spuneti ca trebuie sa sun la politie.Nu e de domeniul politiei , credeti-ma!Acest spatiu stradal pe care dumneavoastra primaria l-ati alocat acestui comerciant stradal de pepeni din proximitatea blocului U2cartier Micro III,nu este in comformitate cu legea,aleea pe care el si -a amplasat tot calabalacul este foarte ingusta, are mai putin de 2 m latime si este foarte aproape de ferestrele si balcoanele locatarilor ca sa nu mai zic de privelistea apasatoare si zgomotoasa de fiecare zi! Cred ca acest comerciant isi are domiciliul in apropiere pentru ca aproape tot timpul are 2 – 3 parteneri de discutii galagioase si cu un limbaj nu tocmai adecvat pentru copiii nostri .Nu au si ei un program?Ei stau de dimineata de pe la ora 9 si pleaca seara in jurul orei 22.
CU RESPECT domnule primar va rog sa i alocati alt spatiu acestui comerciantmai ales acum cu atatea probleme pe care le intampinam din pricina aceste pandemii…sa nu cumva sa se instaureze vre un focar de infectie in jurul blocului nostru !Nici manusi nu poarta si nici nu-mi pot da seama unde se spala pe maini daca intra in contact cu batranii si copilasii nostrii din acest bloc!
Sunt o gramada de spatii in oras care nu ar fi asa de aproape de bloc si nu ar deranja pe nimeni.
Va multumesc anticipat si sper sa gasiti o rezolvare cat mai curand sa putem sta si noi cu ferestrele deschise in plina vara !
Toate cele bune si multa sanatate domnule primar !



Confirma ca nu vrei alerte prin email pentru sesizarea ta.


1 Raspuns

Am verificat situatia semnalata de dumneavoastra si comerciantul respectiv nu respecta locatia autorizata de Primarie.
I-a fost reziliat acordul de ocupare a domeniului public si va elibera trotuarul.
Va multumesc !

Confirma ca doresti sa alegi acest raspuns ca fiind "Cel mai bun raspuns" la sesizarea ta.


Doar Primarul poate raspunde acestei sesizari.

Membru existent, Autentificare
Nu esti membru inca? Inregistrare

BUZĂU – FAPTE ȘI CIFRE

5 iunie 2016 – 5 iunie 2020

Primarul Municipiului Buzău Constantin Toma

Cauta sesizari