{1 - 24} GriGri
{25 - 49} VerdeVerde
{50 - 499} AlbastruAlbastru
{500 - 4999} PortocaliuPortocaliu
{5000 - 24999} RosuRosu
{25000+} NegruNegru

Te rog confirma ca doresti sa raportezi asta pentru a fi verificat de un administrator.


Politia locala si Molozul

Am atatea lucruri sa va povestesc despre politia locala si actiunilor lor incat cred ca am sa fac un film.

Acum cateva zile m-am dus la un prieten care si-a cumparat un apartament prin dorobantii si ca orice om a inceput sa isi modernizeze si el apartamentul a strans si el vreo 40 de saci de moloz si la carat in fata blocului pentru al duce la rampa de gunoi. Si cand eram pe la sfarstul caratului apare Lolec si Bolec de la Politia Locala suparat mama focului ca de ce depozitam molozul pe domeniul public ii explicam frumos si civilizat ca asteptam masina sa vina sa ii incarce.

Si incep intrebari grila ca unde ii duce ca ce face si printe care si buletinele sa ne dea amenda.

Prietenul meu este putin mai negru (nu e rrom, tacsu este masa e OK) si ii spune civilizat ca nu are actelele la el ca doar cara moloz.

Bolec de la Politia locala ii spune ca il amendeaza etc etc, NU pot reproduce aici ce i-a raspuns prietenul meu si mai sa il barbereasca putin pe pe Bolec si le Lolec care incercau ei sa se dea rotunzi.

Dupa vreo 10 minute apare o dupa de la Locala cu vreo 4 unul si unul *burtosi rau dl primar* de am zis ca daca fugim pana la coltul blocului sa bem o bere, bem si berea si apoi apar si ei

Pana la urma am carat molozul in conditii optime dar si cu un circ si o panarama

Partea interesanta din aceasta poveste vine acum.

La vreo 2 saptamani prietenul acesta al meu care este negru(nu este rrom) si-a cumparat o casa in cartierul Simileasca (zona bazalt) si sa apucat de demolat casa (de paianta) si a scos toata paianta in fata casei pe domeniul public si a trecut si masina de la politia locala si cea a cu protectia mediului si Jandarmeria si abulanta dar aia a venit la un vecin ca a baut spirt Mona (nu avea banii)

Ideea este ca mai bine e sa fii Rrom decat roman. Referitor la cele povestite am sa va trimit clipurile video la secretariat sa vedeti cine sunt protagonistii.

Ma mai uit ca sunt cateva case care dau sa se darame (ocupa si trotuarul ) zona transilvanie colt cu Heliade si nimeni nu face nimic.

Este fantastica tara noastra. Sa nu va mai spun de cersetor. Dar cum este si zicala lasa ca ii amendam pe aia care platesc taxe si impozite si pe aia care sunt paraziti ii tinem in puf.

Succes



Confirma ca nu vrei alerte prin email pentru sesizarea ta.


2 Raspunsuri

Pentru casa aflata la intersectia Transilvaniei cu Heliade s-a identificat proprietarul si facem „presiuni”sa-si rezolve problema.
Pentru restul problemelor facem eforturi pentru a schimba atitudinea multor angajati ai Primariei Buzau.
Va multumesc !

Confirma ca doresti sa alegi acest raspuns ca fiind "Cel mai bun raspuns" la sesizarea ta.


Pentru clarificarea situatiei prezentate, va rog sa va prezentati la sediul Politiei Locale din strada Traian Savulescu, nr.5 pentru a lua legatura cu conducerea institutiei.
Va multumesc !

Confirma ca doresti sa alegi acest raspuns ca fiind "Cel mai bun raspuns" la sesizarea ta.


Doar Primarul poate raspunde acestei sesizari.

Membru existent, Autentificare
Nu esti membru inca? Inregistrare