{1 - 24} GriGri
{25 - 49} VerdeVerde
{50 - 499} AlbastruAlbastru
{500 - 4999} PortocaliuPortocaliu
{5000 - 24999} RosuRosu
{25000+} NegruNegru

Te rog confirma ca doresti sa raportezi asta pentru a fi verificat de un administrator.


Problema pomi in zona parcare inchiriata

Pomi in zona parcare inchiriata

Buna ziua,
Locuiesc in blocul Camelia de pe b-dul Nicolae Balcescu si am inchiriat locul de parcare nr 157 situat in strada Panduri in dreptul blocului in care locuiesc. Langa locul meu de parcare sunt doi pomi din specia tei din ale caror flori se scurge o substanta cleioasa ce se depune pe masina. Aceasta substanta expusa la soare mai mult timp se intareste pe vopsea si nu se mai curata iar solutiile offerite de specialisti sunt polisarea ssu revipsirea masinii… iar ca sa nu se intareasca ar trebui sa spa masina zilnic ceea ce este imposibil…de aceea va rog sa dispuneti celor ce se ocupa de spatiile verzi sa taie acesti tei si sa-i inlocuiasca cu pomi din specii care nu ridica astfel dre probleme. Multumesc anticipat
P.S.: in zona verde dintre scarile a, si c ale blocului sus mentionat sunt 4 tei si un dud toti cei 5 pomi afectand masinile de sub ei( ocurile de parcare respective sunt toate inchiriate de locatari ai blocului).. toti ar trebui taiati si inlocuiti cu alt soi de pomi



Confirma ca nu vrei alerte prin email pentru sesizarea ta.


1 Raspuns

Am trimis o echipa la fata locului pentru constatare si masuri.
Va multumesc!

Confirma ca doresti sa alegi acest raspuns ca fiind "Cel mai bun raspuns" la sesizarea ta.


Doar Primarul poate raspunde acestei sesizari.

Membru existent, Autentificare
Nu esti membru inca? Inregistrare

BUZĂU – FAPTE ȘI CIFRE

5 iunie 2016 – 5 iunie 2020

Primarul Municipiului Buzău Constantin Toma

BUZĂU - FAPTE ȘI CIFRE,5 iunie 2016 - 5 iunie 2020Constantin Toma, Primarul Municipiului Buzău

Publicată de Constantin Toma pe Joi, 4 iunie 2020

Cauta sesizari

Raspunsuri recente