{1 - 24} GriGri
{25 - 49} VerdeVerde
{50 - 499} AlbastruAlbastru
{500 - 4999} PortocaliuPortocaliu
{5000 - 24999} RosuRosu
{25000+} NegruNegru

Te rog confirma ca doresti sa raportezi asta pentru a fi verificat de un administrator.


Problema trotuar

Buna ziua domnule primar. Sunt un locatar (platitor de taxe si impozite) de pe strada Enachita Vacarescu. La nr 17 (la noi la poarta) exista din februarie o situatie demna de Stalingrad. Lucratorii ce se ocupa de toaletarea arborilor au inlocuit copacii putreziti/rupti cu arbori noi. Cinste lor. Numai ca exact la noi in poarta s-au apucat sa scoata radacina arborelui taiat si nu le-a reusit. Nu-i bai. Problema e ca au lasat trotuarul (pe care inteleg ca prin lege eu nu am voie sa intervin) cu un crater + un munte de trotuar sfaramat impreuna cu radacina neclintita din pamant. Eu inteleg ca Buzaul are (si) alte probleme dar va rog sa tineti cont ca avem copil mic (2 ani) si chiar daca ne excludeti pe noi din ecuatie (putini, deh…) luati in considerare ca oricine poate sa incerce escaladarea pe trotuar mai pe intuneric si sa aiba parte de „ghinion” sfarsind cu picioare luxate sau mai rau. P.S. Am sunat la Urbis in speranta ca voi rezolva ceva. Dupa nenumarate incercari am ajuns la concluzia ca la Urbis se raspunde la telefon in mod selectiv. Va multumesc pentru timpul acordat.



Confirma ca nu vrei alerte prin email pentru sesizarea ta.


Cuvinte cheie

2 Raspunsuri

Vom actiona !
Va multumesc.

Confirma ca doresti sa alegi acest raspuns ca fiind "Cel mai bun raspuns" la sesizarea ta.


S-a rezolvat cu scoaterea radacinii.
Pentru reparatie urmeaza sa intervina URBIS-UL cand vom plomba strada.

Confirma ca doresti sa alegi acest raspuns ca fiind "Cel mai bun raspuns" la sesizarea ta.


Doar Primarul poate raspunde acestei sesizari.

Membru existent, Autentificare
Nu esti membru inca? Inregistrare

Raport 2 ani de mandat Primar Buzau

Cauta

Raspunsuri recente