{1 - 24} GriGri
{25 - 49} VerdeVerde
{50 - 499} AlbastruAlbastru
{500 - 4999} PortocaliuPortocaliu
{5000 - 24999} RosuRosu
{25000+} NegruNegru

Te rog confirma ca doresti sa raportezi asta pentru a fi verificat de un administrator.


Terase-baruri pe trotuarul de pe domeniul public pe strada Pietroasele, langa scoala nr. 11.

Va scriu in asentimentul locatarilor de la blocul D3, strada Pietroasele, municipiul Buzau.
Perioada cu aceste probleme incepe de prin aprilie si se termina prin noiembrie
De 2 ani au aparut pe trotuarul de pe domeniul public ( vis-a-vis de scoala nr. 11, langa magazinul Profi ) 2 terase cu mese, scaune, umbrele, la aceste terase se vand bauturi alcoolice de la ora 7.00 pana la ora 23.00 ( sunt terasele de la doua baruri )
Tot de 2 ani pentru noi locatarii este un calvar, avem fum de tigari in casa, nu se poate aeresi fiindca in permanenta este fum de la aceste terase, fumam pasiv in propriile case, avem copii care sun expusi la bolile provocate de fumatul pasiv. Avem galagie de la ora 7.00 pana la orele 1.00 – 2.00 noapte fiindca la ora inchiderii ( ora 23.00 ) inca se vand bauturi la persoanele care mai stau si urla, striga numai vorbe porcoase, nu au nici o retinere ca deranjeaza locatarii care merg la munca a doua zi, folosesc copacii si peretii de la blocul vecin ( bloc de garsoniere ) drept toalete, isi fac nevoile fara jena.
Programul de liniste la bloc( zilnic, la pranz, sambata, duminica ) nu a fost niciodata respectat
Au fost si sesizari la Politia Locala de nenumarate ori, nu stim ce masuri s-au luat dar problemele sunt la fel ca acum 1 an, 2 ani
Am facut si o reclamatie in scris la Primarie in data de 30 07 2018 dar la fel, fara efect
Nu s-a solicitat niciodata si nu s-a eliberat acordul Asociatiei de locatari pentru functionarea acestor terase
Ca o observatie suplimentara aceste terase–baruri functioneaza langa scoala 11 chiar langa poarta pe unde intra si ies copii de la scoala

Va rog frumos analizati cele mentionate mai sus si aveti in vedere aceste aspect la eliberarea autorizatiilor pentru anul 2019 pentru aceste terase pe trotuarul de pe domeniul public

Multumesc pentru timpul acordat si astept cu interes un punct de vedere pentru rezolvarea acestei situatii



Confirma ca nu vrei alerte prin email pentru sesizarea ta.


Nici un raspuns

Doar Primarul poate raspunde acestei sesizari.

Membru existent, Autentificare
Nu esti membru inca? Inregistrare

Raport 2 ani de mandat Primar Buzau

Cauta

Raspunsuri recente