{1 - 24} GriGri
{25 - 49} VerdeVerde
{50 - 499} AlbastruAlbastru
{500 - 4999} PortocaliuPortocaliu
{5000 - 24999} RosuRosu
{25000+} NegruNegru

Te rog confirma ca doresti sa raportezi asta pentru a fi verificat de un administrator.


Tomberoanele de Gunoi zona Brosteni

Va salut cu respect,
In zona Brosteni Strada. Gârlaj, lângă bl.J4 exista o zona de colectare al gunoiului menajer pentru locatarii blocurilor din zona respectiva, dar acesta sa transformat dreptat in platforma de gunoi menajer pentru casele din imprejurimi, pentru comerciantii care vin si arunca aici gunoiul, dejectii porcine, cotețe de orce fel. Tiganii vin si rascolesc in voie in tomberoane dând tot gunoiul pe jos. Aceasta zonă devenind platformă pentru deseuri, tomberoanele Nu mai sunt împrejmuite. De jur împrejurul acestora este un focar de infectie, pentru locatari blocurilor vecini fără voie cu acestă platformă de gunoi add-hoc este un disconfort major. Sau adus acele tomberoane pentru colectarea selectivă dar in ele se pun gunoi menajer de aşajisii scormonitori, îl iau din tomberoanele metalice pline si le pun în acestea fiind aproape goale. Cei ce au magazine alimentare prin zona respectivā vin si aruncă tot aici gunoiul-tot ce le expira la magazine. Puteti trimite pe cineva să facă poze cu această zonă după amiaza spre seară să vedeti ce este acolo ?
Poate fi monitorizată mai atent această zonă ?
Ce putem face ?
Putem moderniza zona de colectare asfel incât cei neutorizati si ne arondati acestei zone de colectare să nu mai aibă acces.
Cu respect !



Confirma ca nu vrei alerte prin email pentru sesizarea ta.


1 Raspuns

Vom lua masuri.
Va multumesc.

Confirma ca doresti sa alegi acest raspuns ca fiind "Cel mai bun raspuns" la sesizarea ta.


Doar Primarul poate raspunde acestei sesizari.

Membru existent, Autentificare
Nu esti membru inca? Inregistrare

Raport 2 ani de mandat Primar Buzau

Cauta

Raspunsuri recente