Cine trece pe așa-zisul spațiu verde, dintre blocurile 16, de pe Aleea Zorilor și blocurile 92 și 17 de pe Aleea Parcului – unde între timp s-a creat o mândrețe de potecă, de fapt un adevărat drum de pământ, bătut zilnic de diverși locuitori ai zonei sau de deținători de câini de companie scoți la plimbare – spuneam că poate constata apariția în dreptul ușii de acces în imobil a scării A, a blocului 16, au nei grămezi de lemne, resturi de tocărie, chiar o ușă și ferestre întregi, provenind dintr-un apartament, ca urmare a înlocuirii acestora. Deci, cetățeanul în cauză, a cărui adresă pare necunoscută, în loc să caute să le ducă undeva unde se colectează așa ceva, a preferat pur și simplu să le abandoneze efectiv la ieșirea din spate a imobilului, care mai este și iluminată pe timp de noapte, astfel încât grămada de lemne poate fi admirată atât ziua cât și după lăsarea întunericului de către cei care tranzitează zona și poate și de poliția locală dacă ar binevoi să se „aventureze” prin zonă, că tare scumpi la vedere mai sunt…
Acest website folosește cookies pentru a îți oferi cea mai bună experiență de naviggare. Informațiile legate de cookies sunt stocate în browser-ul tău și îndeplinesc funcții precum recunoașterea ta atunci cțnd revii pe site-ul nostru și ajutarea echipei noastre pentru a înțelege ce secțiuni din website îți par cele mai interesante sau utile.