Buna ziua dnule primar.
Un loc de joaca pt copii in zona dorobanti 2 cand vom aveam?
Singurul loc mai aproape unde putem merge este in parcul Marghiloman doar ca acel loc de joaca este pt copii mai mari neavand nici macar un leagan cu spatar potrivit pt cei mici.
Daca s ar monta 1/2 leagane cu spatar ar fi minunat.
Semnat un grup de mamici cu pitici mici.
O zi buna va dormim!
Acest website folosește cookies pentru a îți oferi cea mai bună experiență de naviggare. Informațiile legate de cookies sunt stocate în browser-ul tău și îndeplinesc funcții precum recunoașterea ta atunci cțnd revii pe site-ul nostru și ajutarea echipei noastre pentru a înțelege ce secțiuni din website îți par cele mai interesante sau utile.
Ideal ar fi ca fiecare cartier sa aiba un loc de joaca ptr copii mici!In Brosteni nu exista nici unul
dominic
Multumim pt leganele cu spatar din parcul Margiloman. Ati facut multi pitici fericiti ! O zi buna !
Gabriela85
Veniți și luați-le pe alea din cart. N. Bălcescu. La locurile de joacă mă refer, pentru că sunt în exces și sunt utilizate de locuitori ai altor cartiere, că la noi, copii mici nu mai sunt. Iar seara, după ce ăștia micii termină de jucat și se retrag alături de părinții lor pe la propriile domicilii, le iau locul așa-zisele găști de cartier, tot de import, că pe la noi nici adolescenți nu prea mai sunt. Dacă o să mă întrebați ce mai avem atunci prin cartier, o să vă răspund că au mai rămas pensionari și oameni ai muncii, care au sun punct comun și anume odihna de peste noapte. Primii, pentru că au muncit o viață întreagă, iar ceilalți, pentru că încă mai au de muncă și au nevoie de odihnă, pentru că a doua zi... Așa că cine vrea, să vorbească la primărie pentru relocarea acestor spații de joacă. Le cedăm cu mare plăcere!
niros